Christina Werner (DE): Reflecting pools

Vernisáž: Sobota 17/06/2017 v 12:30
Kurátor: Susanne Gamauf
Otevírací doba: Po-Pá 15-19, So-Ne 13-17
Prázdný komerční prostor: Tyršova 14

 

Mapa

Vstupenky

 

Reflecting Pools

Od roku 2010 pořádá FOTOGALERIE WIEN každým rokem sólovou výstavu, představující práci vybraného mladého a nadaného umělce. Tato výstavní série s názvem SOLO funguje jako platforma a odrazový můstek pro umělce, kteří jsou na počátku své kariéry, ale již disponují rozsáhlou sbírkou prací, která by mohla být prezentována širší veřejnosti. Cílem je dosáhnout udržitelné úrovně veřejného vystupování u vybraného umělce a zahrnuje pomoc při organizaci spolupráce s různými subjekty a putovních výstav.
Pro SOLO VIII jsme na začátek programu v roce 2017 pozvali fotografku Christinu Wernerovou.
Jsme rádi, že se můžeme zúčastnit festivalu Ostrava Photo a představit na něm Christinu Wernerovou se souborem jejich nejnovějších prací s názvem Reflecting Pools.
V posledních letech se Christina Wernerová stále více zabývá důsledky globalizace, a to zejména současnými otázkami migrace, vzrůstajícím nacionalismem a otázkami zastoupení.
Reflecting Pools je nejnovějším projektem Christiny Wernerové a týká se kultury stavění pomníků na Ground Zero v New Yorku. Její fotografie odkazují na obrovskou přítomnost policie, masivní intervence ve veřejném prostoru – jako jsou např. policejní bariéry – a také na americký patriotismus. Fotografie a fotografická kniha jsou propojeny videem s Donaldem Trumpem (po 11. září), v němž hovoří o nové budově, která musí být ‘obrovská a majestátní.‘

Susanne Gamaufová, ředitelka FOTOGALERIE WIEN

Více informací naleznete na: www.christinawerner.com: www.christinawerner.com