Ilona Švihlíková (CZ)
Nejistota nejen ekonomická.
Jak jsme se stali kolonií.

Vernisáž: Úterý 27/6/2017 v 17:00
Otevírací doba: Po–Pá 15–19, So–Ne 13–17
Klub Atlantik, Čs. Legií 7

 

Mapa

Vstupenky

 

Nejistota nejen ekonomická

autorka se bude v kontextu současného napjaté světového vývoje, k jehož hlavním znakům patří vysoká míra nejistoty budoucnosti dané značnou frekvencí krizí, věnovat nejistotě týkající se České republiky. ČR se za posledních dvacet pět let ocitla v pozici závislé ekonomiky, která má vliv i na domácí politickou scénu. Nejistota ohledně budoucího vývoje a neujasněnost i možností dalšího vývoje brání zlepšení podmínek v ČR i vytváření strategie k tomu, jak přestat být závislou ekonomikou – kolonií. Jak se s nejistotami poprat bude tedy jedním z hlavních témat přednášky.

Ilona Švihlíková (977) vystudovala VŠE, získala doktorát obhájením dizertace Politické aspekty globalizace. Působila i jako pedagog na VŠE a na soukromých vysokých školách. V roce 2011 získala titul docent v oboru mezinárodních vztahů. Je autorkou či spoluautorkou čtyř monografií – Globalizace a krize, Přelom, Jak jsme se stali kolonií a Řecká tragédie. Odborně se věnuje především mezinárodní ekonomie a celkově otázkám politické ekonomie – tedy vztahům moci mezi jednotlivými ekonomickými aktéry. Založila iniciativu Alternativa Zdola, která se angažuje v oblasti participativních rozpočtů a ekonomické demokracie. V tomto roce založila s přáteli analytický, nezávislý web !Argument. Je členkou Dělnické tělocvičné jednoty, za kterou hraje kuželky.

Hojně veřejně vystupuje po celé republice, je jedním z “jaktovidičů” na rozhlasu Dvojka, občas se také vyskytne v televizi.

Další info: www.casopisargument.cz